SON DÖNEMLERDE YAŞANAN EKONOMİK GELİŞMELERLE İLGİLİ BAŞKAN MESCİER'İN AÇIKLAMASI

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet MESCİER, son dönemlerde ekonomi de yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.
Başkan MESCİER yaptığı açıklamada;
Türkiye Ekonomisi’nin sağlam temellere dayandığını, bu zorlu süreçten güçlenerek çıkacağını belirtti. Küresel ve yerel gelişmelere bağlı olarak son dönemlerde artan döviz kuru fiyatlarının ülkemiz ekonomisini hedef aldığını belirten Başkan Mescier, Türkiye ekonomisi güçlü şekilde devam edeceğini belirtti.
Bunun için ülke olarak  rekabet gücü yüksek,AR-Ge ve inovasyon çalışmalarına ağırlık veren,katma değeri yüksek ürünler ile yeni pazarlara girerek ihracat kapasitemizi artırmayı hedeflemeliyiz.

Döviz borcu olmayanların döviz alarak rant elde etmeye çalışmaması gerekir. Bu durum ülke ekonomisi üzerine olumsuz etki etmektedir. 
Devletimizin uygulamış olduğu döviz politikasına herkesin destek vermesi gerekmekte ve yastık altında duran dovizlerin TL’ye çevrilmesi ile dövizin düşmesinde çok etkili olacağını göreceğiz. Yaşanan gelişmeleri takip etmeli, tedbirlerimizi almalıyız hiçbir olumsuz siyasi gelişme motivasyonumuzu bozmamalıdır.
El ele vererek, çok çalışmaktan ve üretmekten taviz vermeden ülkemizin kalkınması için var gücümüzle çalışarak tüm ekonomik saldırılara karşı devletimizin yanındayız” dedi.

14.08.2018 - 15:24:05 | Karabük Ticaret ve Sanayi OdasıBaşkanın Mesajı

Tarihe baktığımızda dünyayı etkileyen başlıca dönüşümlerin evvela iktisadi sahada gerçekleştiğini fark ederiz.Bu dönüşümleri başarıyla tamamlayan ülkeler, bugün gelişmiş devletler olarak adlandırılmaktadır.Dolayısıyla ülkeler arası ekonomik gelişmişlik derecelerini belirleyen en önemli unsur ülkeler arası rekabettir.
Alış Satış
Dolar 5,8826 5,8932
Euro 6,6316 6,6436