KARABÜK TSO AKREDİTASYON TÜRKİYE 1.Sİ OLDU

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası TOBB/Oda Borsa Akreditasyon Sistemi 11'inci dönemini başarıyla tamamlayarak Türkiye 1'incisi olmayı başardı.

11. Dönem Akreditasyon Sertifika töreni TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi. Törende 2015 yılında çalışmaları tamamlanan 11. dönem 33 oda/borsa ile akreditasyon sertifikalarını yenileyen 3. ve 8. dönemden 44 oda/borsaya sertifikaları verildi.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde 5 yıldızlı hizmet olarak tanımlanan Oda/Borsa Akreditasyon sistemi kapsamında 11. Dönem Akreditasyon sürecinde yer alan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası akreditasyon denetiminden başarıyla geçerek dönem birincisi oldu.53 puanla 11. Dönem Akreditasyon Sertifikasından birinci olan Karabük TSO’nun 5 yıldızlı hizmet sertifikası ve plaketini, Odamız Yönetim Kurulu Başkanıı Tuncay Özcan, Yönetim Kurulu üyeleri İlhan Özçelik ve Fatih Çapraz, Genel Sekreter Cem Biçen, TOBB Akademik Danışmanı Yrd.Doç.Dr İsmail Şahin ve Oda çalışanları ile birlikte TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’nin elinden aldı.

Bakan Tüfekçik ve TOBB Başkanı Hisarcıkoğlu Özcan’ı tebrik ederek başarılarından dolayı kutladı.Tören sonrası açıklama yapan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan, Karabük TSO için önemli bir gündü. Türkiye’deki Ticaret Odaları ve borsaların dünyadaki sisteme akredite olmaları ile ilgili yürüttükleri uzun soluklu bir çalışma final günüydü.Sistem öncelikle Almanya ve İngiltere’de ortaya konulmuş bir sistem. Bizim TOBB olarak geliştirilmiş Türkiye’ye özgü bir sistem.Daha içerikli ve kapsamlı, üye odaklı bir çalışmaydı. Bizde ekip arkadaşlarımızla, personelimizle, Yönetim kurulumuzla akredite izleme personeli ve meclisimizle yoğun bir çalışma süreci geçirdik. 11. Dönem Akreditasyon’da Karabük TSO Türkiye’de 41 oda içersinde birinci oldu. Buda Karabük adına bizleri çok gururlandırdı. Bundan sonraki süreçte odada üyelerimiz aldıkları hizmetler noktasında bu kalite farkını daha da hissedecekler.Her geçen gün bunun üzerine bir şeyler koyarak üye odaklı çalışma izleyeceğiz. Bu belgeyi alıp akredite olmakla bitmiyor. Her üç yılda bir bunun kontrolü var. Buradaki birinciliğimizi ve puanımızı muhafaza etmek adına bu çalışma ve gayretlerimiz sistemli olarak devam edecek. Bana ve ekibime destek olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

04.02.2016 - 14:03:56 | Karabük Ticaret ve Sanayi OdasıBaşkanın Mesajı

Tarihe baktığımızda dünyayı etkileyen başlıca dönüşümlerin evvela iktisadi sahada gerçekleştiğini fark ederiz.Bu dönüşümleri başarıyla tamamlayan ülkeler, bugün gelişmiş devletler olarak adlandırılmaktadır.Dolayısıyla ülkeler arası ekonomik gelişmişlik derecelerini belirleyen en önemli unsur ülkeler arası rekabettir.
Alış Satış
Dolar 5,3429 5,3526
Euro 6,0908 6,1018